Iniciatyva, kovai prieš krūties vėžį paremti

Spalis – kovos prieš krūties vėžį mėnuo. Šis mėnuo neretai vadinamas rožinio kaspino mėnesiu, nes rožinė spalva jau tapusi moteriškumo, vilties, sveikatos spalva. Rožinis kaspinas visame pasaulyje suprantamas kaip kovos ir pergalės prieš klastingą krūties vėžio ligą simbolis, reiškiantis ne tik viltį bet ir solidarumą, su šia liga sergančiomis moterimis.
„Baltic Champs“ tęsia tradiciją ir šių metų spalio mėnesį jau septintą kartą rengia „rožinio kaspino“ paramos akciją, kurios metu visą mėnesį didžiųjų Lietuvos prekybos tinklų parduotuvėse prekiaus specialia rožine etikete pažymėtais „Baltic Champignons“ ir ekologiškais „AUGA“ grybais. Dalis gauto pelno už šiuos grybus bus skirta „Nacionaliniam vėžio institutui“, kurio misija – vykdyti tarptautinio lygio onkologijos šakos mokslinius tyrimus, o taip pat Lietuvoje atlikti krūties vėžio diagnostiką bei gydyti šią ligą.
„Baltic Champs“ nuo kiekvienos spalio mėnesį parduotos specialia rožine etikete paženklintos grybų pakuotės, įsipareigoja „Nacionaliniam vėžio institutui“ skirti po 3 ct, bet ne mažiau kaip 3000 EUR paramą. „Nacionalinis vėžio institutas“ gautą paramą panaudos krūties vėžio diagnostikai ir su ja susijusių priemonių įsigijimui, onkologinio švietimo mokymų ir paskaitų išlaidoms apmokėti.
Rožinio kaspino akcija „Balti Champs“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į moterų sveikatą, priminti moterims apie realų krūties vėžio pavojų bei galimas profilaktikos ir prevencijos priemones.
Krūties vėžys – dažniausiai moterų tarpe pasitaikanti onkologinė liga. Tačiau laiku kreipiantis į specialistus, ši liga sėkmingai gydoma. Anksti diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų. Todėl visoms moterims svarbu nedelsti ir reguliariai tikrintis profilaktiškai, net ir neturint nusiskundimų.