Pievagrybių maistingosios medžiagos

pievagrybių maistingosios medžiagos

Atraskite pievagrybių maistingąsias medžiagas

Žmonės mėgsta pievagrybius dėl jų malonaus skonio ir plačių panaudojimo galimybių: gaminant picą, padažą, verdant ar kepant.

Pievagrybiai – daugelio dar neatrastas ir neįvertintas naudingųjų medžiagų šaltinis. Lyginant su plačiai paplitusiais įvairiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, kurių maistine verte niekas neabejoja, pievagrybiai nepelnytai pamiršti ir palikti nuošalyje.

Tačiau tiesa yra ta, kad pievagrybiai ne tik nenusileidžia, bet kai kurių maistinių medžiagų kiekiais netgi lenkia tam tikrus vaisius ir daržoves. Pievagrybiuose gausu vertingų maistingųjų medžiagų, tokių kaip varis, vitaminų B – riboflavino, niacino, pantoteno rūgšties. Be to juose aptinkama antioksidantų seleno ir amino rūgšties ergotioneino. Baltuosiuose pievagrybiuose palyginti nedideli, bet organizmui reikšmingi vitamino D kiekiai. Vienoje, 4-5 pievagrybių, porcijoje yra apie 15 IU vitamino D.

Gyvename tokioje geografinėje platumoje, kur žmonės negauna pakankamo kiekio kalio. Tuo tarpu vienoje porcijoje pievagrybių yra apie 300 miligramų kalio. O svarbiausia tai, kad vienoje pievagrybių porcijoje tėra 20 kalorijų ir nulis gramų riebalų.

Pievagrybiuose – natūralūs antioksidantai

Pievagrybiai, lyginant su vaisiais ir daržovėmis, pirmauja savo sudėtyje esančio seleno kiekiu. Žmogaus kūne selenas veikia kaip antioksidantas, kuris apsaugo ląsteles nuo pažeidimų. Ląstelių pakenkimai gali prisidėti prie lėtinių ligų, tokių kaip vėžys ir širdies ligos, vystymosi. Šiuo metu tebevykdomi ilgalaikiai tyrimai kuriais siekiamą dar išsamiau išsiaiškinti seleno reikšmę kovoje su vėžiu.

Ergotioninas – dar vienas natūralus antioksidantas aptinkamas pievagrybiuose. Vienoje porcijoje (4-5 pievagrybiai) jo randami 3-4 miligramai.